DOVANA PAVASARĮ - su visais kvapų užsakymais nuo 40‎€ iškeliauja ir viena rankų darbo žvakė iš kolekcijos Marmurinė ♔

Eterinių substancijų galios, kaip tinkamai jomis naudotis?

Ką išmoksi, to ant pečių nenešiosi. 
Augalų magija, eteriniai aliejai, trumpa teorija ir praktiška praktika, žodžiu, rudeninė komunikacija su gamta.

Eteriniai aliejai veikia mūsų imuninę sistemą ir gali būti ypač naudingi šaltaisiais metų sezonais, siekiant užkirsti kelią peršalimo ligoms ar gripui. Tam tikros substancijos gali paskatinti baltųjų kraujo kūnelių gamybą, o tai yra imuninės sistemos ląstelės, apsaugančios organizmą.
Daugelis eterinių aliejų kovoja tiek su bakterijomis, tiek su virusais. Gali padėti mažinant karščiavimą ar numalšinti kitus simptomus, skatinti prakaitavimą, kuris leidžia organizmui pašalinti toksinus.
Daugelis eterinių aliejų pasižymi šių savybių kombinacija.

Kad eteriniai aliejai gali trukdyti mikrobams plisti, mokslas detaliai buvo ištyręs dar užpraeito šimtmečio pabaigoje.
Jų poveikis buvo aiškinamas eterinių aliejų galimybe prasiskverbti pro ląstelės membraną ir veikti mikroorganizmų medžiagų apykaitą.
Šios srities publikuotų darbų skaičius toks didelis, kad čia tenka nurodyti tik svarbiausius <...>
Jau 1955 metais Kelleris ir Koberis parodė, kad eteriniai aliejai yra svarbi priemonė kiek įmanoma mažesniam mikroorganizmų kiekiui kambaryje palaikyti. Jie aptiko 21 skirtingą eterinį aliejų, kuriuos išpurškus uždarame kambaryje drastiškai sumažėjo toliau išvardintų mikroorganizmų skaičius arba jie visiškai išnyko.
Minėti organizmai yra tokie: Escherichia coli, Eberthella thyphosa, Neisseria gonorrhoeae, Streptococcus faecalis, Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Bacillud megatherium, Corynebacterium diphteriae ir Candida albicans.*
KVAPNIAUSIAS AŠTUONETUKAS RUDENIUI IŠ ASMENINIŲ DIENORAŠČIŲ

Smilkalinių bosvelijų, frankincenso (Boswellia carterii) eterinis aliejus - antiseptikas, padeda naikinti bakterijas ir virusus namuose, švarinti kvėpavimo takus.
Pats augalas būdavo deginamas, kaip natūralus dezodoratorius, o mūsų namuose eterinis aliejus garinamas aromaterapinėje žvakidėje kasdien ir dėl išskirtinio kvapo.
 www.hocuspocus.lt/…/pro…/frankincenso-eterinis-aliejus-10-ml

Rozmarinų (Rosmarinus officinalis) eterinis aliejus - gaivina ir valo, ryškaus, atpažįstamo kvapo. Skatina smegenų veiklą ir padeda susikaupti.
Distiliuojamas iš spyglių; tonizuoja, padeda užsikimšusiai nosiai ir skaudančiai galvai.
 www.hocuspocus.lt/…/rozmarinu-rosemarinus-officinalis-eteri…

Kėnių (Abies sibirica) spyglių eterinis aliejus - gaivus ir medinis, siejamas su Kalėdinės eglutės aromatu, dažniausiai naudojamas kovojant su gerklės ir kvėpavimo takų infekcijomis.
 www.hocuspocus.lt/…/pr…/keniu-spygliu-eterinis-aliejus-10-ml

Kiparisų (Cupressus sempervirens) eterinis aliejus - aštrus, švarus, su balzaminiais ir dūminiais prieskoniais. Antiseptinis, valantis, geriausias gerklės skausmui pašalinti ir.. venų varikozei!
 www.hocuspocus.lt/products/kiparisu-eterinis-aliejus-10-ml

Rožmedžio (Aniba rosaeodora) eterinis aliejus - sausas rožių medis, skatina imuninę sistemą kovoti su peršalimo, infekcinėmis ir kvėpavimo takų ligomis, nuramina nervinę įtampą. Įšskirtinis aromatas rudeninėje dienoje.
 www.hocuspocus.lt/…/produc…/rozmedzio-eterinis-aliejus-10-ml

Cinamono (Cinnamomum zeylanicum) lapų eterinis aliejus - šilti, muskusiniai prieskoniai, tonizuoja visą organizmą, stimuliuoja limfinę sistemą, palengvina skausmus. Pasižymi raminančiu poveikiu kvėpavimo takams.
 www.hocuspocus.lt/…/products/cinamono-eterinis-aliejus-10-ml

Pražangialapių mirtenių (arbatmedžio) (Melaleuca alternifolia) eterinis aliejus - įvairūs susirgimai ateina ne tik iš išorinio pasaulio. Bakterijos, virusai ir grybeliai slepiasi mūsų organizmuose. Arbatmedžio eterinis aliejus, tai plačiausiai ištirtas aliejus, aktyviai veikiantis visas tris mikrobų grupes, vienas populiariausių imunostimuliatorių.
 www.hocuspocus.lt/…/prazangialapiu-mirteniu-arbatmedzio-ete…

Kajeputų, smulkiųjų mirtenių (Melaleuca leucadendron Cajuputi) eterinis aliejus - aštrus, karštom viršutinėm natom su šiltu, mediniu, rytietišku prieskoniu.
Lyg išraiškingieji eukaliptai ir arbatmedis viename buteliuke. Savo gebėjimais gali drąsiai konkuruoti su pražangialapėm mirtenėm!
 www.hocuspocus.lt/…/eteriniai-aliejai/products/kajeputu-ete…
4 BŪDAI, KAIP NAUDOTI ETERINIUS ALIEJUS IR PADĖTI SAVO IMUNINEI SISTEMAI

masažas
Daugumą eterinių aliejų reikėtų skiesti su baziniais aliejais tam, kad juos naudoti ant odos būtų saugiau. Prieš naudodami aliejus išbandykite ant mažo odos ploto. Mišinyje eteriniai aliejai turėtų sudaryti 1-3% viso kiekio. Maždaug 20 lašelių sudaro 1 ml.
Įmasažuokite į krūtinkaulį, kaklą, padus, nugarą.

vonia
Tiesiog įlašinkite 5 eterinio aliejaus lašus į vonią, maišykite su druska ar šaukšteliu bazinio aliejaus. Rinkitės pavienius ar sinergijas. Puikiai tinka prakaitavimą skatinti, detoksikacijai taip pat.
Kadangi eteriai ar aliejai nėra tirpūs vandenyje, vonia taps slidesnė, elkitės atsargiau nei įprastai.

garinimas
Eterinių aliejų garinimas.
Galite naudoti aromaterapinę lempą / žvakidę (neperkaitinti, maksimali temperatūra 42 laipsniai, 3 kartai per dieną po 30-40 minučių), difuzorių, užlašinti kelis lašelius ant medžiagos, vatos gabalėlio ar pagalvės, taip pat eterinius aliejus galite tiesiogiai kvėpuoti iš delnų - lašelį įtriname į delnus ir gardžiai uodžiame.

garų inhaliacija
Garų pagalba galite tiesiogiai įkvėpti eterinius aliejus.
Įlašinkite 5 lašus eterinio aliejaus į dubenį ar puodą su šiltu iki 42 laipsnių vandeniu. Užsidenkite galvą rankšluosčiu ir pasilenkite virš dubens. Kvėpuokite giliai, maždaug apie vieną minutę.
Galite palikti garuoti, tik netinka drėgnoms patalpoms, kadangi drėkina orą.

_

Parengta remiantis ‘The Encyclopedia of Essential Oils’, autorė Julia Lawless,
Valerie Ann Worwood 'The Complete Book Of Essential Oils And Aromatheraphy"
ir
* Kurt Schnaubelt, Naujoji aromaterapija


8 komentarai

 • http://slkjfdf.net/ – Elopepu Foliia ttv.snri.hocuspocus.lt.dlq.vl http://slkjfdf.net/

  ocabajowemeha
 • http://slkjfdf.net/ – Ejogoboh Icanasif hpu.hhtb.hocuspocus.lt.dcw.br http://slkjfdf.net/

  opjumufoj
 • http://slkjfdf.net/ – Upheqata Ausoozej cqw.bxky.hocuspocus.lt.kyw.ed http://slkjfdf.net/

  couyicomqul
 • http://slkjfdf.net/ – Ozadvha Obivcuvix aaf.aagk.hocuspocus.lt.smv.kc http://slkjfdf.net/

  iyunofi
 • sQCoGkugIdjHETAK

  snYHaXPWNG

palikite komentarą